Przedszkolaki - Czytaki 3

2016-05-13

My w przesądy nie wierzymy, dlatego też w piątek, 13 maja tuż po godzinie 9 wyruszyliśmy w drogę do Niepublicznego Przedszkola im. Św. S. Faustyny „Serduszko” w Kielcach. Do udziału w akcji „Przedszkolaki - Czytaki” zaprosiły nas dwie najstarsze grupy przedszkolaków - Biedroneczki i Mróweczki.

Naszemu spotkaniu nadaliśmy nazwę „Muzyka łagodzi obyczaje”. Wybór ten nie był przypadkowy, bowiem milusińscy okazali się nie tylko doskonałymi znawcami książek, ale i fanami muzyki. By sprostać takiemu wyzwaniu, wraz z bibliotecznym skrzatem Kacperkiem, spośród wielu książek zgromadzonych w bibliotece wybraliśmy te najodpowiedniejsze. Teraz tylko wybór odpowiedniego miejsca i czas na wielkie czytanie (czytaj super zabawę). Na podłodze jednej z sal leżał dywan, ale nie taki zwyczajny - był to dywan Królowej Biedronek. Na zielonej trawce przysiadły przepięknej urody biedroneczki. Po kilku minutach wokół owego dywanu zasiadła spora gromadka dzieciaków. To wszystkie Biedroneczki i Mróweczki. Chwilka na powitanie i wyruszamy do miasteczka dziwnych muzykantów. Pewnie jesteście ciekawi gdzie owo miasteczko się znajduje - otóż nie daleko i nie blisko, nad strumykiem, przy brzegu wielkiego lasu. Do miasteczka tego zawitali Wojtek i jego przyjaciel - dzięcioł Kuba. Był to przystanek w ich podróży dookoła Krainy „Ach, co za bajki”. Jakie przygody spotkały wędrowców dowiecie się z książeczki pt. Miasteczko dziwnych muzyków. Zdradzimy tylko, iż nie były to zwykłe odwiedziny - Wojtek i Kuba zostali twórcami Królewskiej Orkiestry, a przy okazji upewnili się, że powiedzenie „Muzyka łagodzi obyczaje” jest prawdziwe. Każdego, kto jest ciekawy zapraszamy do naszej biblioteki po ową książeczkę.

Wspomnieliśmy, iż przedszkolaki znają się na muzyce, dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić quiz pt. „Zgaduj zgadula: instrumenty”. Do konkurencji przystąpiły dwie drużyny. Która okaże się lepsza? Pora rozpocząć quiz. Oto niektóre z zagadek:.

Ma klawisze i guziki, mistrzem skocznej jest muzyki. Tulejka po tulejce, w tulejkowej kolejce. Ma kształt rurki w dziurki. .

Czy znacie odpowiedzi, czy łatwe to zadanie? Powiemy tylko jedno - dzieciaki wykazały się ogromną wiedzą, tylko dwie zagadki przysporzyły im kłopotu i konkurs zakończył się remisem (za każdą prawidłową odpowiedź zawodnicy nagradzani byli wesołymi różowymi pieczątkami). Dzieciaki były pełne wrażeń i dumne z osiągniętych wyników. Przyszedł czas na pożegnanie. Mróweczki i Biedroneczki grzecznie powiedziały „dziękuję i do zobaczenia”. Powróciły do swoich sal, aby tam swoim ulubionym paniom opowiedzieć o spotkaniu z muzyczką i książkami. My również dziękujemy i czekamy na rewizytę. Do zobaczenia!.

P.S. Osobom, które chcą poznać odpowiedzi na zadane powyżej zagadki polecamy Zgaduj zgadula: instrumenty Alaina Crozona.