Biblioteka inspiruje

2016-05-11

1 maja naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II i III z SP w Woli Kopcowej. Okazją do przemiłego spotkania był obchodzony od 8 do15 maja Tydzień Bibliotek. Dzieci zapoznały się z pracą biblioteki oraz zaletami czytania książek. Udzielały poprawnych odpowiedzi na zadawane im zagadki, wysłuchały również próśb książki. Prezentujemy je poniżej:

• Nie pisz i nie rysuj tuszem na moich kartkach, bowiem wkrótce będę niewiele warta.
  • Nie zaginaj rogów, używaj zakładki, na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki.
  • Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.
  • Gdy ze starości zacznę się rozlatywać, spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać.
  • Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.

Na zakończenie spotkania, wraz z życzeniami ciekawych i niezwykłych przygód z książką, wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i słodkie co nie co. Mamy nadzieję, że miłe przyjęcie zainspiruje dzieci do częstszych wizyt w bibliotece i obudzi w nich pasję czytania, a sama biblioteka stanie się miejscem inspiracji.