Wiem, jak powstaje książka

2016-05-10

10 maja naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze świetlicy SP 34 (klasy I-III). Z okazji Tygodnia Bibliotek poznały pracę bibliotekarza, dowiedziały się jak wypożycza się książki i jak należy o nie dbać. Po wysłuchaniu wiersza M. Przewoźnika pt. Kłopoty w bibliotece dzieci bezbłędnie wymieniły bajkowe postaci ukryte w tekście. Następnie rozmawialiśmy o etapach powstawania książki i tłumaczyliśmy trudne wyrazy typu: autor, ilustrator, drukarz. Z książki Wizyta w bibliotece słuchacze dowiedzieli się, jak ważne jest alfabetyczne ułożenie księgozbioru. Na zakończenie dzieci dostały kolorowe zakładki z wizytówką biblioteki i zaproszeniem do odwiedzin z rodzicami. Panie pracujące w bibliotece otrzymały przepiękną laurkę wykonaną przez maluchy z okazji Dnia Bibliotekarza.