Biblioteka inspiruje

2016-05-10

10.05.16 z okazji XIII Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie pod hasłem: „Biblioteka inspiruje: zwierzątka w książkach odnajduje”. Dzieci z PS nr 30 mogły się przekonać, że w bibliotece nie jest nudno.

Bajkowe zwierzątka, które były tematem przewodnim spotkania zabrały przedszkolaki w świat książek i zabaw. Pierwsza konkurencja wymagała od uczestników zręczności. Dzieci musiały „upolować” bajkowego bohatera, a następnie przypasować go do rzeczywistego obrazu. Dużo radości i śmiechu było podczas zabawy ruchowej w maskach. Milusińscy połączeni w pary, musieli się poruszać tak, aby balon nie upadł na podłogę.

Kolejną atrakcją były zagadkowe puzzle, pod którymi ukryli się bohaterowie z bajek. Przedszkolaki bez problemu odgadły postacie, a także połączyli je z odpowiednim „kadrem” z bajki. Podczas ostatniej konkurencji nasi goście wykazali się wiedzą na temat nawyków żywieniowych bohaterów bajek. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały zakładki z bajkowymi postaciami.

.