Baśniowe odwiedziny

2016-04-05

Dziś 5 kwietnia, w bardzo słoneczny dzień, wybrałyśmy się na pierwszą wizytę do Niepublicznego Przedszkola AQQ Herby. Przedszkolaki zaprosiły nas do wspólnego czytania podczas ich niedawnych odwiedzin w bibliotece. Musiałyśmy zatem dotrzymać złożonej im obietnicy. Kiedy zjawiłyśmy w przedszkolu maluchy już na nas niecierpliwie czekały, gotowe do zabaw i konkursów.

Wspólne czytanie rozpoczęłyśmy od baśni braci Grimm pt. Jaś i Małgosia. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o przygodach rodzeństwa, zadając przy tym mnóstwo pytań. Kolejnym punktem naszego spotkania były wierszowane baśniowe zagadki, z którymi grupy Biedronek i Motylków poradziły sobie w błyskawicznym tempie. Najciekawszym zadaniem, według dzieci było losowanie różnych przedmiotów z wiklinowego kosza i zgadywanie, z których baśni one pochodzą.

Niestety czas naszego spotkania szybko minął i musiałyśmy pożegnać się. Jednakże przemiłe przedszkolaki zapewniły nas, że niedługo zawitają do nas, do biblioteki.