Witamy w bibliotece

2016-04-26

26 kwietnia odwiedziła nas grupa 4 z PS 40. Maluszki chciały zapoznać się z biblioteką i zasadami wypożyczania książek. Dzieci obejrzały wszystkie pomieszczenia i opowiedziały nam o swoich ulubionych książeczkach. Następnie rozmawialiśmy o wiośnie i ptakach, które przyleciały do nas z ciepłych krajów. Dzieci rozpoznały głosy kukułki i bociana. Na koniec zajęć zrobiło się bardzo wesoło, gdyż maluchy bawiły się w żabę, która oczywiście musiała uciekać przed boćkiem. Wszystkie dzieci chciały zostać długonogim ptakiem, aż pani musiała naszym gościom obiecać, że w przedszkolu będą kontynuować zabawę. Dopiero po tej obietnicy dzieci zdecydowały się z nami pożegnać, zapowiadając jednocześnie, iż odwiedzą nas z rodzicami.