Wiosenna spółka ptaków i żab

2016-04-18

Bocian, żaba i kukułka - oto jest wiosenna spółka! Dołączył do nich skowronek, co śpiewa przez cały dzionek.
Ptasio-żabią spółkę założyły maluchy z I i II grupy Przedszkola Samorządowego nr 40, które odwiedziły bibliotekę 18 kwietnia. Celem ptaków i żab były wesołe zabawy związane z obecną porą roku. W wiosenny nastrój wprowadziły nas wiersze: Wiosna Grażyny Koby i Ptaszki Ewy Szelburg-Zarembiny. Po wysłuchaniu ich przedszkolaki rozpoczęły wiosenne harce: pani Wiosna gubiła kwiatki, które trzeba było pozbierać do koszyków, bociany klekotały i goniły żaby, kukułki kukały i podrzucały jajka skowronkom, zaś żaby rechotały tak głośno, że niektóre z nich porozpadały się i trzeba je było od nowa poskładać. Pomimo panującego rejwachu wszystkie dzieci zdążyły wsiąść do pociągu, który pod koniec zajęć zabrał je na wycieczkę po całej bibliotece.