… czytanie książek nie trudzi

2016-03-08

XXIV Tydzień Kultury Języka upływa pod hasłem „Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo”. 8 marca do naszej biblioteki zaprosiliśmy dzieci ze SP nr 28, z którymi wspólnie zastanawialiśmy się nad korzyściami płynącymi z czytania książek. Dowiedzieliśmy się, że czytanie np. rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć, uczy kreatywnego myślenia a także między innymi wzbogaca zasób słów i uczy poprawności oraz gramatyki. W specjalnie przygotowanych konkurencjach sprawdziliśmy, jak to jest w rzeczywistości. Uczniowie rozszyfrowywali ukryte tytuły, zmierzyli się z zabawą w skojarzenia, a także z „wyścigiem ortograficznym” Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie świetnie, za co nagrodziliśmy ich drobnymi upominkami.

.