Baśniowy kuferek

2016-03-08

Z okazji Tygodnia Kultury Języka, 8 marca odwiedzili nas uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej z Bogorii. Nasze spotkanie poświęcone było wybitnym twórcom baśni takich jak: Hans Christian Andersen, Charles Perrault i bracia Grimm. Trzecioklasiści musieli zmierzyć się z zadaniami ortograficznymi, rebusami oraz zagadkami ukrytymi we fragmentach najbardziej znanych i lubianych baśni. Wszyscy świetnie poradzili sobie z trudną pisownią. Niestraszne im były „rz” i „ż”, „u” i „ó” oraz „h” i „ch”. Błyskawicznie rozwiązali też rebusy z tytułami najpopularniejszych utworów. Nasi dzisiejszy goście wykazali się bardzo dobrą znajomością baśniowej literatury. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali zakładki z logo naszej biblioteki.