Wiosenne zabawy

2016-03-24

W czwartkowe przedpołudnie odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 35. Po wysłuchaniu opowiadania Marzanna z książki G. Kasdepke pt. Kacper z szuflady dyskutowaliśmy na temat wiosennej przygody ich rówieśnika Kacpra oraz rozwiązywaliśmy zagadki. Maluchy bezbłędnie, z niewielką pomocą bibliotekarza, odgadywały nazwy wiosennych kwiatów, ptaków i miesięcy.

Dużo pozytywnych emocji wzbudziła zabawa w wyszukiwanie różnic w wielkanocnych pisankach oraz odnajdywanie na planszy zaginionych króliczków. Przedszkolaki podzielone na trzy motylkowe drużyny: czerwoną, żółtą i niebieską dzielnie walczyły o laur zwycięzcy. Na zakończenie wysłuchały kolejnego opowiadania G. Kasdepke z książki Dziwne przypadki bajkopisarza, tym razem o kurach zdobiących skorupki wysiadywanych przez siebie jajek.

Spotkanie zakończyliśmy w radosnych nastrojach, składając sobie życzenia świąteczne i umawiając się na kolejne spotkanie w bibliotece.