Wizyta w Bajkolandii

2016-03-17

W czwartkowe przedpołudnie, 17 marca do naszej biblioteki zawitała grupka maluchów z filii PS nr 2 w Kielcach. Wszyscy razem wyruszyliśmy w podróż do krainy baśni, gdzie spotkaliśmy Kopciuszka, Śnieżkę, wilka i wiele innych baśniowych bohaterów. Na dzieci czekało tam również mnóstwo konkurencji. Błyskawicznie dopasowały tytuły baśni do zaprezentowanych ilustracji, równie szybko rozwiązały bajkowe zagadki. Później przypomnieliśmy sobie historię Jasia, Małgosi i złej czarownicy. Z wysłuchaną opowieścią związane było następne zadanie. Było to pokolorowanie słodkich dekoracji domku Baby Jagi. Gdy już chatka była ozdobiona, przedszkolaki zainteresowały się stojącym w bibliotece koszem pełnym tajemniczych przedmiotów. Dzieci po przeprowadzeniu śledztwa stwierdziły, że są to baśniowe rekwizyty. Na zakończenie spotkania dopasowały je do odpowiednich utworów.