To już koniec

2016-03-11

W piątkowy słoneczny poranek, 11 marca nieśmiało do drzwi biblioteki zapukała, uśmiechnięta jak słoneczko na marcowym niebie, grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola im. Św. Siostry Faustyny w Kielcach. W ostatnim dniu obchodów XXIV Tygodnia Kultury Języka dzieci z grupy Biedronek przybyły do naszej placówki by tu pośród wielu książeczek odnaleźć te jedne jedyne. Nie uwierzycie, o jakie książeczki chodzi. Maleństwa poszukiwały książek o potworach z przeszłości - dinozaurach.

W bibliotece zapanowała nieco straszna atmosfera. Czy za regałem nie czai się straszny stwór, co czeka nas w zakątku tuż obok pokoju Kacperka? Jak wiemy strach ma wielkie oczy, dlatego też biorąc przykład z dzielnych przedszkolaków wyruszyliśmy na poszukiwania. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Na stolikach znalazło się wiele kolorowych książeczek. Były tam między innymi: Wszystko o dinozaurach, Encyklopedia dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych, Świat natury: dinozaury i maleńka D jak dinozaur .

Z wypiekami na twarzyczkach, dzieciaki rozpoczęły wielkie oglądanie. Z zaczarowanych stron książeczek straszny Tyranozaur Rex szczerzył ogromne kły, Stegozaur machał ogonem uzbrojonym w ostre kolce. Każdy ogromny jak wieżowiec - jak to możliwe, że dzieci nie boją się takich potworów? Pani Ania, która bardzo boi się dinozaurów zaprosiła do wspólnej zabawy bohatera książeczki D jak dinozaur - stwora o imieniu Danek. Choć nie jest prawdziwym dinozaurem podbił maleńkie serduszka naszych gości. Nieśmiało przysiadł na krzesełku i rozpoczął swoją opowieść:.

W pewien poranek dreptał po dróżce dinozaur Danek. Dokąd tak dreptał? dreptał do Dąbków, bo w Dąbkach mieszkał doktor od ząbków (…).

O czym jeszcze opowiadał Danek - to już następnym razem. Dzielne Biedroneczki nieco utrudzone poszukiwaniami wyruszyły w drogę powrotną do przedszkola. Towarzyszył im Danek, którego milusińscy zaprosili na wernisaż wystawy pt. „Z dinozaurami na ty”. Mamy nadzieję, iż szybko powróci i podzieli się swoimi wrażeniami. Czekamy niecierpliwie. Do zobaczenia!.