Żuk

2016-03-10

W chłodny czwartkowy poranek czekała na nas wielka niespodzianka. Tuż po godzinie dziewiątej do drzwi nieśmiało zapukała grupa biedroneczek, muchomorków i żuków. Zastanawiacie się, co się dzieje - już wyjaśniamy. Kolorowe stworki to uczniowie klasy 0 A ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Z okazji obchodów XXIV Tygodnia Kultury Języka maluszki przygotowały dla pań bibliotekarek inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. Żuk. Jeszcze ostatnie poprawki i pora rozpocząć przedstawienie.

Do biedronki przyszedł żuk, w okieneczko, puk puk puk. Panieneczka widzi żuka: Czego pan tu u mnie szuka? Skoczył żuk jak polny konik, z galanterią zdjął melonik. I powiada: wstań biedronko, wyjdź biedronko, przyjdź na słonko, wezmę ciebie aż na łączkę i poproszę o twą rączkę… .

Kto ciekawy, jak potoczyły się losy żuka i biedronki zapraszamy do biblioteki i do lektury wierszy Jana Brzechwy. Nie była to jedyna niespodzianka przygotowana przez milusińskich. Dwa dni temu panie obchodziły swoje święto - Dzień Kobiet. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i własnoręcznie wykonali przepiękne kolorowe laurki i papierowe kwiaty. Do tak pięknych prezentów dołączyli gorące życzenia.

Niestety aktorskie obowiązki wezwały naszych miłych gości. Z nieco smutnymi minkami biedroneczki, muchomorki i żuczki opuściły naszą bibliotekę. Ale nie na długo. Wkrótce się spotkamy i to my przygotujemy niespodziankę dla zerówkowiczów. A więc do zobaczenia!.