A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Choinka

2016-12-08

Jeszcze kilkanaście dni i w naszych domach „zagości” Boże Narodzenie. Każdemu święta te kojarzą się z zapachem pieczonych ciast i pięknie przystrojoną choinką pod którą pojawią się długo oczekiwane prezenty. W czwartek 8 grudnia, tuż przed godziną dziesiątą do biblioteki zawitał niezwykły posłaniec. To Krzyś z klasy III C z pobliskiej szkoły podstawowej. Przybiegł tu w poszukiwaniu pomocy. Wraz z koleżankami i kolegami postanowił wyczarować najpiękniejsze bożonarodzeniowe drzewko. Molik i Kacperek zaoferowali swoją pomoc. Wraz z nimi wyruszyła również pani Ania.

W cieplutkiej szkolnej klasie na wielkiej korkowej tablicy zawisła zielona papierowa choinka. Tuż przed naszym przybyciem sprytne rączki dziewczynek wyczarowały kolorowe bombki i uśmiechnięte aniołki. Ale czegoś brak. Tak, tak do pełnej krasy zabrakło światełek i łańcucha. Posłaniec Krzyś z przepastnego plecaka wyjął komplet lampek i wiele arkuszy kolorowego papieru. Znalazły się też nożyczki i klej. Molik, będący miłośnikiem poezji postanowił umilić czas naszym gospodarzom recytacją. Z niewielką tremą przysiadł na krzesełku i rozpoczął deklamację:.

Anioł z diabłem na choince! Skąd się tutaj wzięli?(…) Diabeł widły ma i ogon oraz śmieszne rogi. Anioł skrzydła rozpościera. Stanął na gałązce, świerk go w stopy kłuje, ale Lulajże, Jezuniu głośno wyśpiewuje… .

Dzieci zasłuchane w piękne wiersze (i nie tylko, bowiem Kacperek czytał wraz z panią Anią bożonarodzeniowe opowiadania) raz dwa kolorowe kartki zamieniły w ogrom cieniutkich paseczków. Teraz tylko odrobina kleju i sprytne paluszki - ogniwo po ogniwie powstaje najdłuższy i najbardziej kolorowy łańcuch choinkowy. Najodważniejszy z klasy Patryk śmiało wspiął się na drabinkę. Zielone gałązki przyozdobił lampkami i łańcuchem. Dopełnieniem stały się białe obłoczki z świątecznymi życzeniami. Zadanie wykonane. Życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT! Kacperek, Molik i pani Ania dumni z wypełnienia misji szczęśliwie powrócili do biblioteki, gdzie pora na świąteczne przygotowania.