A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Aniołki

2016-12-14

Opowiem wam historię o aniołku małym. Takimi słowy rozpoczęło się przedświąteczne spotkanie z uczniami klasy IV A z SP nr 18 w Kielcach. W środowy poranek, 14 grudnia na zaproszenie dzieci wraz z Molikiem wybraliśmy się do pobliskiej szkoły. Jak wiecie Molik zasłynął jako Super Detektyw. I tym razem było podobnie. Gdy tylko dotarliśmy na miejsce okazało się, że stała się rzecz straszna - zaginęła bożonarodzeniowa gwiazdka!.

A było to tak: kilka dni przed świętami mały aniołek dowiedział się od swoich przyjaciół, że bożonarodzeniowa gwiazdka obraziła się na ludzi. Słyszała, że ciągle narzekają, są dla siebie niemili i ciągle się kłócą. Ukryję się. W tym roku nie będzie świąt Bożego Narodzenia! .

Co robić, gdzie szukać owej gwiazdki, kogo poprosić o pomoc? Nasi gospodarze wraz z detektywem Molikiem postanowili wyruszyć na poszukiwania. Jak wiecie aniołki są pomocnikami samego Świętego Mikołaja. To do niego trafili nasi milusińscy. Wysłuchawszy opowieści dzieci (ta bardzo go zasmuciła) postanowił znaleźć rozwiązanie. Chwilkę się zastanawiał i rzekł: zaśpiewajmy wspólnie najpiękniejszą pastorałkę o małej gwiazdce. Może jej wysłucha i powróci do nieba. Dzieci wraz z małym aniołkiem zaczęły śpiewać. Nagle za oknem pojawiły się setki tańczących śnieżnych płatków. To znak, że zaginiona gwiazdka powróciła do nieba, gdzie rozpoczęła przygotowania do świąt.

Radości nie było końca. Dzieci dumne z tak wypełnionej misji postanowiły odznaczyć małego aniołka orderem „Niebiańskiego Przyjaciela Dzieci”. Aniołek nieco zawstydzony podziękował. Obiecał też, że powróci w wigilijny wieczór wraz z gwiazdką i prezentami. A więc do zobaczenia!.

Ta historia o aniołku nie kończy się wcale, ciągle chodzi on po chmurach, ludziom radość daje i co roku przypomina, gdy choinka świeci, PAMIĘTAJCIE O MIŁOŚCI DOROŚLI I DZIECI. .

P.S. Mały aniołek, który uratował Boże Narodzenie pozostawił naszym milusińskim śliczny świąteczny stroik (wykonany przez Elfy) i tajemniczą kopertę. Zawierała ona maleńkie anielskie figurki. I tak każde dziecko zyskało swojego anioła i przyjaciela na zawsze. Dziękujemy!.