PTWDKK z wizytą w bibliotece

2016-11-03

W czwartkowy poranek gościliśmy panią Ewę Ziółkowską-Darmas - absolwentkę polonistyki na UJ, dziennikarkę, tłumaczkę z języka francuskiego i pisarkę baśni dla dzieci oraz pana Ryszarda Zięzio - szefa Towarzystwa Wiedzy o Dawnych Kulturach w Kielcach. Spotkanie miało na celu przybliżenie wiedzy ekologicznej wśród trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 31. Co to jest recykling, jakimi kolorami są oznaczone pojemniki na odpady segregowane, czy zwierzęta należy wykorzystywać do dostarczania ludziom rozrywki - odpowiedzi na te i inne pytania pod kierunkiem prowadzących szukali uczniowie. W drugiej części spotkania autorka przeczytała fragment swojej baśniowej powieści pt. Wiedźma. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali egzemplarz tej książki i uszczęśliwieni ustawili się w kolejce po autografy.