Chrońmy przyrodę

2016-11-23

Co to jest przyroda? Na czym polega jej ochrona? Co to jest segregacja śmieci? Na te i wiele innych pytań w dniu 23 listopada odpowiadał pan Ryszard Zięzio - przedstawiciel Towarzystwa Wiedzy o Dawnych Kulturach w Kielcach. Mówił również o tym, że nasze życie i zdrowie powiązane jest ze środowiskiem i zależy od warunków zdrowotnych otoczenia, które sami tworzymy i w którym żyjemy. I właśnie dlatego należy nauczyć się żyć w zgodzie z przyrodą i przestrzegać jej praw. Dwie klasy III z Akademickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach, które gościliśmy w naszej bibliotece dowiedziały się jakie powinno podejmować się działania na rzecz ochrony przyrody. Gościliśmy również panią Ewę Ziółkowską-Darmas, która przeczytała dzieciom fragment swojej książki pt. Wiedźma, którą następnie rozdała uczniom w prezencie. Na spotkaniu rozwiązywaliśmy ekokrzyżówke i robiliśmy ozdoby choinkowe z rolek papieru toaletowego, wykorzystując w ten sposób odpady w bardzo kreatywny sposób. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.