Bądź EKOlogiczny

2016-11-22

22.11.2016 do biblioteki przybyli specjalni goście: pani Ewa Ziółkowska-Darmas m.in. pisarka baśni dla dzieci oraz pan Ryszard Zięzio - szef Towarzystwa Wiedzy o Dawnych Kulturach w Kielcach. Spotkali się oni z pierwszoklasistami z SP nr 28, aby przybliżyć uczniom temat ekologii i troski o przyrodę. Rozpoczęliśmy od zabawy w „recykling”, dzieciaki stworzyły gigantycznego węża z nakrętek po butelkach, którego po spotkaniu zabrały ze sobą do szkoły. W kolejnej części pan Ryszard Zięzio opowiedział młodym kandydatom na ekologów o podstawowych zasadach ochrony środowiska i recyklingu. Natomiast towarzysząca mu pani Ziółkowska-Darmas przeczytała fragment swojej baśni dla dzieci pt. Wiedźma, następnie każde z dzieci w nagrodę za uczestnictwo w spotkaniu otrzymało swój egzemplarz książki wraz z podpisem autorki.