Okaż kulturę i chroń naturę

2016-11-15

15 listopada w naszej bibliotece gościłyśmy pana Ryszarda Zięzio - przedstawiciela Towarzystwa Wiedzy o Dawnych Kulturach w Kielcach, który wygłosił wykład na temat recyklingu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 34. Prelegent wyjaśnił pojęcia: segregacja śmieci, recykling, utylizacja, a także przypomniał dzieciom jakimi kolorami oznaczone są pojemniki na odpady. Uczestnicy dyskutowali również na temat wykorzystania odpadów w obiegu wtórnym. W dalszej części spotkania pan Zięzio opowiedział o kulisach powstania baśniowego utworu pt. Wiedźma, napisanego przez panią Ewę Ziółkowską-Darmas, a każde dziecko otrzymało egzemplarz książki opatrzony autografem autorki. Na zakończenie uczniowie wypełnili test o wiedzy ekologicznej oraz otrzymali zadanie wykonania plakatu promującego ekologiczne zachowania.