Spotkanie z ekologią

2016-11-14

14 listopada w naszej bibliotece gościłyśmy pana Ryszarda Zięzio - przedstawiciela Towarzystwa Wiedzy o Dawnych Kulturach w Kielcach, który poprowadził zajęcia pod hasłem „Spotkanie z ekologią”. Wzięli w nim udział uczniowie kl. III F ze Szkoły Podstawowej nr 33, którzy zapoznali się z takimi pojęciami jak: segregacja śmieci, recykling, utylizacja. Dzieci starały się zrozumieć, że wykorzystanie odpadów w obiegu wtórnym jest korzystne dla środowiska, bo oszczędza wiele zasobów naturalnych i ogromne ilości energii. Z chęcią uczestniczyły w quizie ekologicznym i prezentowały wykonane przez siebie prace plastyczne.

W drugiej części spotkania nasz gość opowiadał o twórczości pani Ewy Ziółkowskiej-Darmas - autorki książek dla dzieci, w których ważną rolę odgrywa przyroda. Przeczytał również fragmenty jej baśniowej powieści pt. Wiedźma. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały ekologiczną piosenkę, a za aktywny udział w zajęciach otrzymały w prezencie książkę z dedykacją autorki.