Jakie jesień dary niesie

2016-10-06

6 października odwiedziła nas grupa Żabek z zaprzyjaźnionego PS nr 42 w Kielcach. Rozmawialiśmy o jesieni, która na dobre zagościła nie tylko w kalendarzu ale również w naszej bibliotece. Przedszkolaki wysłuchały wiersza Na straganie J. Brzechwy i książeczki pt. Liście i szarlotka Beaty Ostrowickiej. Opowiedziały nam o swoich jesiennych spacerach po lesie i parku. Rozmawialiśmy również o owocach i warzywach, które mają dużo witamin i są bardzo zdrowe. Zadaniem dzieci było posegregowanie ich po kolorach, a następnie rozpoznanie z zawiązanymi oczami. Mówiliśmy także o zwierzętach, które przygotowują się do zimy robiąc zapasy żołędzi, kasztanów i szyszek. Dzieciaki odpowiadały na jesienne zagadki a na koniec spotkania układały z orzechów i kasztanów figury geometryczne. Obiecały nam również, że w drodze powrotnej do przedszkola zbiorą bukiet jesiennych liści, który później wręczą swoim rodzicom.