A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Jesień, jesień już

2016-10-05

W środę 5 października tuż przed godziną ósmą wyruszyliśmy z biblioteki z tajemniczą misją. Pogoda prawdziwie jesienna - padający deszcz i silny wiatr nie odstraszyły jednak dzielnego skrzata bibliotecznego Kacperka i pani bibliotekarki. Uczniowie klasy IV A ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach poprosili naszego małego przyjaciela o pomoc w wykonaniu jesiennych dekoracji. Zaopatrzeni w odpowiednie materiały zawitaliśmy do ciepłej i przytulnej klasy.

Kolorowe listki, śmieszne buciki i cieplutkie rękawiczki to elementy, które według wszechwiedzącego skrzata niezbędne są do wykonania jedynych i niepowtarzalnych dekoracji. Odrobina kleju, kolorowe tasiemki, zestaw kredek i mazaków - rozpoczęło się jesienne „czarowanie”. By nie było ono nudne postanowiliśmy przeczytać naszym milusińskim opowiadanie Magdaleny Kiełbowicz pt. Plan B. Wsłuchane w niezwykłe przygody bohaterów dzieciaki zapomniały o padającym deszczu i w niespotykanym wręcz tempie wykonały planowane dekoracje. Ciekawi pewnie jesteście co powstało - otóż powstała grupka listkowych ludków. Każdy w barwach jesieni, z wielkim uśmiechem na buźce.

Małe rączki nieco się zmęczyły przyszła więc pora na „łamanie” głów. Na szkolnych ławkach pojawiły się ogromne jesienne krzyżówki. Chwilka zastanowienia, krótkie konsultacje w zespole i hasło odgadnięte: „Lubię skakać przez kałuże”.

Gdy grupa rozwiązywała ową krzyżówkę listkowe ludziki zawędrowały na korkową tablicę tworząc przepiękny kolaż z jesiennym pejzażem, wykonanym przez uzdolnionych plastycznie uczniów.

Misja spełniona - sala udekorowana, milusińscy zadowoleni - pora wracać do biblioteki, gdzie czekają na nas kolejni goście. A uczniom klasy IV A mówimy do zobaczenia!.