A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Wiem - więc dbam

2016-10-27

W czwartkowy poranek, 27 października na chwilkę spoza chmur wyjrzało wesołe słoneczko. Jego rozbrykane promyki wskazały drogę do biblioteki naszym miłym gościom. Basia, Wiktoria, Adam, Damian, Łukasz, Kuba, Olgierd, Radek i Kamil to uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 17 Specjalnych w Kielcach. Przybyli do biblioteki z misją specjalną. Pewnie ciekawi jesteście, co to za misja. Już wyjaśniamy.

Najlepszym przyjacielem człowieka jest oczywiście pies lub kot. To wszyscy wiemy. Ale jak zadbać o tak wyjątkowych przyjaciół? Gdzie szukać pomocy? Oczywiście w bibliotece - tam pośród wielu zgromadzonych książek znajdziemy te, które pozwolą znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Tak też było i tym razem. Bez problemów odnaleźliśmy książeczki - Wszystko o twoim zwierzęciu: pies oraz Wszystko o twoim zwierzęciu: kot. Dwie małe książki, a ile w nich wiedzy. Kilka minut i już znamy odpowiedzi.

Na specjalnej zielonej tablicy (którą przygotował Kacperek) pojawiły się obłoczki z wypisanymi przez dzieci słowami: kocham, karmię, bawię się, dbam o zdrowie, dbam o higienę. Tak niewiele potrzeba, aby nasz pupil był najszczęśliwszym stworzeniem.

Nasi mili goście bogaci w wiedzę postanowili wyczarować portret swojego czworonożnego przyjaciela. Kolorowe kredki, odrobina wyobraźni, troszkę cierpliwości i oto gotowe dziewięć rysunków. Jest pośród nich truskawkowy pies Damiana, czekoladowy Kamila, i tęczowy Łukasza. Weronika i Basia, jak przystało na prawdziwe damy wyczarowały iście bajeczne pieski królewskie. Wszystkie piękne, kolorowe - arcydzieła godne światowych galerii. Niestety obowiązki szkolne wzywają naszych milusińskich - pora się pożegnać. Do zobaczenia wkrótce.