Szalony pokaz magii

2016-10-21

21 października, kolejny raz z Franklinem, spotkały się dzieci z Przedszkola z ul. Sowiej. Sympatyczny żółwik przeżywa wiele niesamowitych przygód. Przedszkolaki poznały dwie z nich. Pierwsza związana była z zagubioną książką z biblioteki, druga z jego magicznym występem.

Po wysłuchaniu tekstu, w naszej bibliotece rozpoczął się pokaz niezwykłych sztuczek. Wszystkie dzieci czarowały i dzięki temu zaczęły pojawiać różne niesamowite zjawiska. W powietrzu unosiły się bańki mydlane, balon przekłuty nie pękał, a ze szklanego naczynia zaczęła wypływać lawa. Największe zachwyty wzbudziło jednak tworzenie kolorowych kul w mieszaninie ciecz. Wszystkie dzieci chciały uczestniczyć w tej magicznej zabawie.

Na zakończenie przedszkolaki obiecały, że z chęcią przyjdą na następne spotkanie z małym żółwiem. Na pamiątkę wizyty w bibliotece nasi goście otrzymali kolorowe zakładki do książek.