A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Przygody kasztanków

2016-10-21

Do pobliskiego parku przybyła wesoła Jesień. Śpiewała razem z ptakami, malowała drzewom liście. Wyczarowywała grzyby, dała jarzębinie czerwone korale, a na ogromnym kasztanowcu… o tym za chwilkę.

W nieco pochmurny poranek, 21 października wybrałam się z wizytą do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach - do małych przyjaciół książki z klasy II A. W trakcie wędrówki przechodziłam obok wspomnianego wielkiego kasztanowca kiedy nagle pod nogi spadły mi dwa kasztany w zielonych mundurkach. Będą doskonałym dodatkiem do niespodzianki, którą przygotowałam dla naszych gospodarzy, a jednocześnie ułatwią wykonanie tajemnej misji (w tajemnicy zdradzę wam, iż chodzi o zmianę wystroju ulubionej klasy).

Tematem naszego spotkania była obecna pora roku, czyli złota polska jesień. Dzieciaki z wypiekami na buźkach wysłuchały opowiadania pt. Pomocne kasztanki. Ciekawym zdradzimy, iż bohaterem tego krótkiego utwory jest mały Staś i jego przyjaciele - kasztanki. A tak rozpoczęła się ich przyjaźń:.

…Wiercą się kasztanki, spoglądają w jedną stronę, spoglądają w druga stronę, strasznie były ciekawe co dzieje się na świecie.Nagle dojrzały małego chłopca. Czapka z kolorowym pomponem, szalik z długimi frędzlami. Wodzą za nim oczyma. Nagle - co to - zielone, kolczaste pancerzyki pękły. Kasztanki lecą wprost na głowę Stasia…..

Kto ciekawy, jak potoczyły się dalsze losy Stasia i dlaczego kasztanki nazwano pomocnymi niechaj przeczyta to wesołe opowiadanie.

Pora na niespodziankę. Dzieciaki zafascynowane przygodami dwóch niesfornych kasztanków przystąpiły do kolorowania. W klasie na wielkiej korkowej tablicy „wyrosło” jesienne drzewo odziane w barwną suknię z liści. Nasi milusińscy postanowili ozdobić je kasztanami. Kolorowe kredki, zdolne rączki i już wszystkie prace gotowe. Pora na dekorowanie. Misja spełniona - sala udekorowana, milusińscy zadowoleni - pora wracać do biblioteki, gdzie czekają na nas kolejni goście. A uczniom klasy II A mówimy do zobaczenia!.

P.S. W cichym zakątku szkolnej klasy pajęczyca Tekla uplotła przepiękną pajęczynę z nitek babiego lata. Stanowi ona uzupełnienie jesiennego wystroju.