A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Mój mały przyjaciel

2016-10-20

Jak wiecie, żółw Franklin to największy przyjaciel przedszkolaków z grupy V -„Tygrysków” z Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. W czwartkowy poranek, 20 października wraz z panią Anią niecierpliwie oczekiwał On odwiedzin swoich przyjaciół. Na bibliotecznym stoliku w dziale dziecięcym żółwik ułożył najnowszy tom swoich wspomnień. Co to za gwar - czyżby nasi mili goście już przybyli? Tak to oni - Zapraszamy! Wszystko przygotowane, miejsca zajęte - oto grupa pięciolatków gotowych do udziału w kolejnej wyprawie do krainy „Czytam - więc wiem”. Jak przystało na wielkiego pisarza, żółwik Franklin rozpoczął spotkanie od lektury ostatniego tomu wspomnień pt. Franklin chce mieć zwierzątko. Kto z nas nie marzy o posiadaniu małego przyjaciela?.

A jak to było w przypadku naszego żółwika - rozpoczynamy czytanie. Kim jest Sapcio? Jakiego koloru jest jego futerko? Co porabia ten zwierzaczek? Każdego kto chce poznać odpowiedzi, odsyłamy do lektury wspomnianego już pamiętnika Franklina. Aby choć troszkę zaspokoić waszą ciekawość zdradzimy pewne szczegóły: - ptaszki są miłe, ale zaczynają śpiewać o świcie i przeszkadzają spać, - koty są miłe i pożyteczne, ale chodzą własnymi drogami i nigdy nie wiadomo, gdzie się podziewają, - króliczki są milutkie, maja puszyste futerko i tak śmiesznie ruszają wąsikami, co nieco łaskocze, - psy są miłe, ale czasami głośno szczekają.

Czy te informacje pomogą Wam odgadnąć o jakim zwierzątku marzy Franklin? Zobaczymy. Jeszcze chwilka i już wszystko jasne. Franklin kocha wszelkie zwierzątka, ale królową jego serca została… Nie powiemy - przeczytajcie sami zakończenie opowiadania Franklina. Będziecie zaskoczeni.

Tyle wrażeń, tyle wiadomości. W ramach podziękowania za wizytę, dzieci postanowiły żółwikową galerię wzbogacić o portret Franklina. Jak on wyglądał - kto ciekawy zapraszamy go odwiedzenia naszej biblioteki i przedszkola.

Pora się pożegnać i wyruszyć w drogę powrotną. Ale nie smućcie się już wkrótce znów się zobaczymy. Do zobaczenia.

P.S. Wiadomość z ostatniej chwili. Tygryski postanowiły z własnoręcznie wykonanych portretów wesołego żółwika wydać album o znaczącym tytule Franklin przyjacielem Tygrysków. Premiera już w przyszłym miesiącu. Zapraszamy!.