Mam na imię Inny

2016-10-19

19 października dzieci z PS nr 42 przyszły do naszej biblioteki na spotkanie z bajką terapeutyczną. Rozmawianie z dziećmi na trudne tematy, nam dorosłym często sprawia kłopot, szczególnie wtedy kiedy mały człowiek staje w obliczu traumatycznej sytuacji. Wówczas pomocne mogą okazać się bajki o charakterze biblioterapeutycznym, ponieważ dzięki nim nasze dzieci mogą utożsamić się z bohaterami zmagającymi się z podobnymi trudnościami, odpowiednio podejść do problemu i rozwiązać go.

Na dzisiejszych zajęciach śledziliśmy losy pewnej smutnej żyrafy, która nie była akceptowana przez inne zwierzątka. Dlaczego tak się działo i co przyczyniło się do tego, że żyrafa znalazła wielu przyjaciół, można dowiedzieć się z bajki pt. Żyrafa i jej niezwykła szyja Agnieszki Łaby. Nasze spotkanie zakończyliśmy wykonaniem pracy plastycznej. Zapraszamy do lektury!.