Zwierzątkowo

2016-10-11

11 października w naszej bibliotece gościłyśmy głównego bohatera opowiadania Agnieszki Łaby pt. Żółw Czesiek. Miejsce, w którym na ogół czyta się książki zamieniło się w krainę zwierząt. Do „Zwierzątkowa” na zajęcia z biblioterapii przybyła grupa sześciolatków z PS nr 5 w Kielcach. Po przeczytaniu tekstu o samotnym żółwiku dzieci, chcąc go pocieszyć, postanowiły podarować mu maskotki. Zastanawiały się również, dlaczego żółwik wśród tylu zwierząt czuje się taki samotny? Czyżby dlatego, że nosi na plecach swój domek? A może dlatego, że porusza się wolno i bez gracji? Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że nie wolno nikogo oceniać po pozorach, co warto dostrzegać w drugim człowieku, a co jest zupełnie nieistotne. Następnie układały puzzle, a na koniec samodzielnie wykonały zwierzątka na znak solidarności z Cześkiem. Od dzisiaj wiedzą, że inny nie znaczy gorszy.