A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Witamy w bibliotece

2016-10-10

Ten tydzień rozpoczął się od niespodziewanej wizyty. W poniedziałek, 10 października zawitała do nas roześmiana grupa dzieciaków. To sześciolatki z grupy III Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach. Tak naprawdę to nie do końca była niespodzianka - nasz biblioteczny skrzat Kacperek postanowił „oswoić” dzieci ze światem biblioteki i jego królową - książką. Za kilka miesięcy dzieci zostaną dumnymi uczniami pierwszej klasy - najwyższa więc pora na zdobycie umiejętności „Jestem czytelnikiem”.

Pierwsze minuty upłynęły naszym gościom na sprawdzianie wiadomości o bibliotece i zasadach zachowania w placówce. Tylko sześć lat - a jaka wiedza i oto egzamin zdany na piątkę. Pora na zabawę. A jak zabawa to tylko z książką. Dzisiaj do wspólnych uciech zaprosiliśmy Przedszkoludki - bohaterów książki A. Frączek pt. Przedszkoludki: 100 radości i 2 smutki oraz szczypawkę z książki K. Kiełbasinskiego Suchą szosą szła szczypawka: łamańce językowe. I zaczęło się wielkie czytanie połączone z ćwiczeniem języków. Wers za wersem, a bibliotekę wypełniał coraz głośniejszy śmiech. Śmiech to zdrowie - zapraszamy zatem do wspólnej zabawy:.

Suchą szosą szła szczypawka, przyplątała jej się czkawka. Szła szczypawka suchą szosą, za nią czkawka poszła boso! Moja ciotka to jest trzpiotka, przyjechała dziś na wrotkach, a na głowie zamiast czapki, miała turban w żółte ciapki! .

To tylko niektóre wierszyki, które naszych miłych gości doprowadziły do łez. Polecamy! Ale, ale… co to za wizyta w bibliotece, bez jej zwiedzania? Pora na wielkie poszukiwania skrzata Kacperka. Tu go nie ma, tam go nie ma. Gdzie ukrył się ów skrzat? Może pomiędzy książkami. Niestety - poszukiwania nie przyniosły skutku. Może następnym razem się uda. Pora pożegnać się i wrócić do przedszkola. Tam czekają koledzy, którym opowiecie o wydarzeniach w bibliotece. Zapraszamy ponownie!.