Smerfne Ferie

2016-01-27

Cykl bibliotecznych smerfnych spotkań zaczął się 20 stycznia. I od tej pory regularnie odwiedzały nas nasze najmłodsze czytelniczki Nikola i Wiktoria, a z czasem grono powiększyło się o Kacperka. Na naszych milusińskich codziennie czekały nowe atrakcje. Każdego dnia zajęcia rozpoczynaliśmy od plastycznej zabawy, gdzie dzieci mogły wykazać się swoimi manualnymi umiejętnościami. Na naszych warsztatach wyczarowaliśmy futrzanych przyjaciół, powstali też smerfni bohaterowie. Mimo panującej zimowej pogody za oknem w bibliotece pojawiły się też wiosenne akcenty w postaci różnobarwnych kwiatów. Jedna z dziewczynek zdradziła nam, że swoją pracę podaruje kochanej mamie.

Kolejnym punktem spotkań były smerfne gry i zabawy. Nasi najmłodsi świetnie sobie radzili z układaniem najbardziej skomplikowanych puzzlowych obrazków. Mimo małego grona uczestników smerfne ferie w bibliotece upłynęły w sympatycznej atmosferze.