Akademia artystyczna

2016-01-25

W poniedziałek, 25 stycznia rozpoczął się kolejny tydzień ferii w naszej bibliotece. Słoneczna pogoda panująca za oknem zachęcała do zabaw na świeżym powietrzu. Wraz z krasnalem Hałabałą (który w pełni powrócił do zdrowia) z niecierpliwością oczekiwaliśmy przybycia naszych milusińskich. Co wybiorą - bitwę na śnieżki czy wędrówkę przez zaczarowaną krainę skrzata Kacperka.

Minutkę po godzinie dziesiątej w drzwiach stanęła roześmiana (nieco ośnieżona) grupa miłośników przygody. To: Zuzia, Ola, Martyna, Gabrysia, Wiktoria oraz Kacper i Krzyś. By nieco rozgrzać zmarznięte nóżki wyruszyliśmy na szlak zwany „Śladami wielkich budowli”. Pierwszym etapem owej wyprawy był znany wszystkim Wielki Mur Chiński. Dwie drużyny wyruszyły pełne nadziei na zwycięstwo. Niestety, po drodze na uczestników czyhały liczne przeszkody i niespodzianki. Jedną z nich była Kraina Wielkiej Żółtej Stopy. To tam wielki potwór utrudniał członkom wyprawy pokonanie wąwozu, budowę zwodzonego mostu. Ale nasi milusińscy nie ulegli strachowi. Raz za razem dzielnie stawiali czoła wszelkim utrudnieniom. Po emocjonującej godzinie na mecie jako pierwsi stawili się kapitanowie drużyn - Krzyś i Ola. Tytuł super przewodnika jednogłośnie zdobył najmłodszy Krzyś.

Trudne wyzwania tak bardzo spodobały się naszym małym gościom, iż postanowili sprawdzić swoją kondycję w kolejnej konkurencji. Co wybrać? Zadania logiczne czy wielki test sprawności fizycznej. Szybkie głosowanie i już wiemy. Skrzat Kacperek i krasnal Hałabała zostali głównymi jurorami w konkurencji zwanej Wygibajtus. Winni jesteśmy kilka słów wyjaśnienia. Otóż konkurencja ta polega na umieszczaniu dłoni i stóp na odpowiednio wylosowanych polach. Nie jest to proste - zapytajcie naszych milusińskich. A wszystkich niedowiarków zapraszamy do wspólnej zabawy (najbliższe rozgrywki już w czwartek).

Gdy dzieciaki wyginały swoje ciała do biblioteki dotarł tajemniczy list adresowany do Kacperka i Hałabały. Oto jego treść:.

26 stycznia 2016 r. w Wielkim Krasnalowym Centrum Rozrywki i Zabawy odbędzie się bal karnawałowy. Zapraszamy do zabawy wszystkie skrzaty, krasnale oraz wszystkich ich przyjaciół. Obowiązują stroje balowe oraz maski. Rozpoczęcie o godzinie 16.30. .

Zaproszenie bardzo ucieszyło dzieci. Jest tylko jeden mały kłopot - skąd wziąć maski balowe? Od czego mamy przyjaciół - oto Kacperek (niezawodny skrzat biblioteczny) podsunął milusińskim dobrze znaną książkę. Tak tak, to Wielka encyklopedia krasnoludków. Zawiera ona wiele przydatnych informacji, w tym tak teraz potrzebnych o modelach krasnalkowych masek balowych. Szybka wizyta w zaczarowanej skrzyni - i już wszystko co potrzebne znajduje się na stole. Kolorowe papiery, kredki, nożyczki. Rzut oka na projekty zawarte w książce i do dzieła. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Każda z powstających masek jest inna i jedyna w swoim rodzaju. Wszystkie jednak barwne i takie krasnalkowe. Na każdej z nich dzieci umieściły swoje gapciokrasnalowe imiona. Jakie imiona przybrali nasi milusińscy? Oto pełna lista:.

Krzyś - gapciokrasnal Łatka Kacper - gapciokrasnal Benek Martynka - gapciokrasnal Jagódka Zuzia - gapciokrasnal Lilianka Ola - gapciokrasnal Dziewanna Wiktoria - gapciokrasnal Pracowita Gabi - gapciokrasnal Paprotka pani Ania - Ciemek.

Maski gotowe, teraz pora odpocząć przed jutrzejszym balem. Do zobaczenia jutro.