Lepimy bałwanka bez śniegu

2016-01-11

W zimowy poranek, 11 stycznia 2016 r., przywędrowały do biblioteki maluchy z filii Przedszkola Samorządowego nr 2. Po wysłuchaniu krótkiego opowiadania o Grzesiu i jego bałwankowych przygodach z książki H. Bechlerowej pt. Zima z białym niedźwiedziem, dzieci opowiadały o swoich zabawach na śniegu. Okazało się, że przedszkolaki najchętniej lubią bawić się w śnieżki i lepić bałwana. Maluchy zachęcone przeczytanym opowiadaniem przystąpiły do robienia śnieżnego ludzika. Jednakże ze względu na panującą w bibliotece temperaturę nie udało by się zrobić go ze śniegu, toteż został on wykonany z papierowych elementów. Kiedy już okazały bałwanek stanął wśród dzieci można było przystąpić do śnieżnych zagadek i rebusów. A później na naszych milusińskich czekał przygotowany stół z kolorowymi kredkami i podobiznami bałwanków. Przedszkolaki musiały wykazać się swoimi plastycznymi zdolnościami przy ozdabianiu zimowego przyjaciela.

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały zimowy taniec w rytmach „Bałwankowej piosenki”.