Lato w bibliotece

2015-08-31

„Morze, góry, las i rzeka
wszystko to na dzieci czeka”.

A kiedy? Oczywiście w wakacyjne letnie dni. My również czekałyśmy na naszych milusińskich z ofertą różnorodnych i ciekawych zajęć. Przez całe wakacje dzieci mogły wziąć udział w spotkaniach z bajkami z różnych stron świata, zajęciach plastycznych, mogły kolorować do woli „Wakacyjne malowanki” oraz grać w gry planszowe i układać puzzle.

Rezultatem letnich wizyt naszych małych gości były różnokolorowe motyle, egzotyczne wachlarze, pojawiły się też kukiełki - postaci z najpopularniejszych czeskich bajek: Rumcajs z rodziną, Makowa Panienka i Krecik. Wakacyjnym hitem okazały się też puzzle. Szczególnie chłopcom spodobały się różnokolorowe układanki. Toteż w prawie ekspresowym tempie na bibliotecznym stoliku pojawiały się obrazki m.in. lokomotywy, samochodów oraz bajkowych bohaterów.

Po spotkaniach dzieci żegnając się z nami niezmiennie twierdziły, że tu jeszcze wrócą, bo w bibliotece można miło i ciekawie spędzić czas.