Papierowe zwierzaki

2015-07-14

14 lipca zainicjowaliśmy cykl wtorkowych spotkań pod hasłem „Akcja Lato w Bibliotece”. Rozpoczęliśmy od rozwiązania krzyżówki z bajkowymi postaciami. Nasi goście musieli przypomnieć sobie kto był przyjacielem małpki Abu i księżniczki Dżasminy, a także wymienić kolegów Kubusia Puchatka i wykazać się znajomością wiedzy o Królewnie Śnieżce. Po wspólnym odkryciu hasła krzyżówki zabraliśmy się do stworzenia „papierowych zwierzaków”, przy pomocy farb, kleju, kawałów bibuły. Tekturowe talerzyki przemieniły się w łagodnego smoka i dinozaura, którego stworzył Tomek. W naszym kolorowym świecie zamieszkały białe króliczki, zrobione przez Zuzię, a także czarny kotek przynoszący szczęście i malutki aligatorek wykonany przez Janka. Wszyscy goście naszego spotkania świetnie się bawili. Zapraszamy na kolejne wtorki w bibliotece.