A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Szewczyk Dratewka

2015-06-08

8 czerwca tuż przed godziną jedenastą do naszej biblioteki zawitała grupa miłych gości. Byli nimi uczniowie połączonych klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Kielcach. Jak wiemy dobre wiadomości szybko się rozchodzą. Pamiętacie naszych poprzednich gości? To oni opowiedzieli swoim kolegom o dzielnym szewczyku. Dzieci postanowiły poznać przyjaciół Dratewki, a także spróbować wykonać zadania, jakie wymyśliła zła czarownica. A były to:.

Masz tu piasku z makiem korzec Przebierz, zanim błysną zorze. Jak nie zrobisz do poranku, to ci, panku, urwę głowę, i gotowe! Dzisiaj to masz do roboty: miała panna kluczyk złoty i jak poszła do kąpieli, upuściła go w topieli. Uwiń mi się składnie i znajdź kluczyk na dnie. A teraz jest trzecia próba. Albo gody, albo zguba. Za chwileczkę już świtanie, za chwileczkę ranek wstanie. Musisz zgadnąć jak należy, która z nich jest panną z wieży. .

Pani Ania z wielkim zaangażowaniem czytała milusińskim bajkę. Kilkanaście minut i już wszystko było wiadomo. Dzieci bez trudności rozpoznały małych przyjaciół szewczyka Dratewki. Pszczoły, mrówki i kaczuszki to sprzymierzeńcy dzielnego młodzieńca w walce ze złą czarownicą. Jeszcze chwilka by ochłonąć i pora się żegnać. Czas wracać do szkoły. Szkoda, ale już za kilkanaście dni kolejne spotkanie - a więc do zobaczenia!.

P.S. Grupie naszych gości z wielkim zainteresowaniem przyglądał się nasz skrzat Kacperek, który postanowił samodzielnie zapoznać się z tak ulubioną przez dzieci bajką. Czy spodobała się skrzatowi? O to już należy zapytać Kacperka.