A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Tydzień Czytania Dzieciom

2015-06-03

W środowe popołudnie, 3 czerwca do naszej biblioteki zawitała grupka uczniów klasy II A ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Kielcach. Nie uwierzycie, co sprowadziło tak miłych gości w nasze skromne progi. Tak, tak, jak to bywa wielkie poszukiwania - tym razem próbowaliśmy odnaleźć szewczyka Dratewkę. Cóż robić - rozpoczęliśmy wielkie śledztwo. Do pomocy zaprosiliśmy naszego skrzata Kacperka. To on odnalazł dzielnego szewczyka w pobliżu ogromnego lasu. Zastanawiacie się, co tam robił? Jak przystało na dobrodusznego człowieka pomagał leśnym zwierzętom - mrówkom, pszczółkom i kaczuszkom. Pamiętajcie, dobro uczynione innym powraca do nas. A czy tak było w przypadku szewczyka Dratewki? Kto ciekawy - zapraszamy do lektury.

Nasi goście byli bardzo ciekawi, co przydarzyło się dzielnemu szewczykowi, jakie zadania miał do wykonania. Rozpoczęło się głośne czytanie. Pani Małgosia dzielnie spisała się w roli lektora. Kilkanaście minut i już wszystko wiemy - dzięki pomocy małych przyjaciół Dratewka uwolnił uwięzioną w wieży pannę a złą czarownicę przegnał, gdzie pieprz rośnie.

Zadowolone z poszukiwań dzieciaki postanowiły chwileczkę odpocząć w Kubusiowym Kąciku Zabaw. A tam… pełno kolorowych zabawek - więc zabawa przednia. Niestety, nadszedł czas pożegnania. Do zobaczenia wkrótce. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wizyty.