A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Wakacje, ach wakacje

2015-06-16

We wtorkowe przedpołudnie 16 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kielcach. Przyszli, aby odnaleźć książeczki o bezpiecznych i udanych wakacjach. Te już za kilka dni, a więc do dzieła. Półka po półce i oto dziecięcym oczom ukazały się barwne książeczki, m.in. Maja Bursztyn jedzie na wakacje i Wakacje Mikołajka. Rozpoczęło się wielkie czytanie - to ulubione zajęcie naszych gości. Strona za stroną i nasza „Wielka Karta Wakacyjnych Planów” była już gotowa. Na kolorowej kartce wypisaliśmy jej najważniejsze punkty:.

1. Odwiedziny u dziadków na wsi 2. Nauka pływania i jazdy na rowerze. 3. Wielkie grzybobranie. 4. Zwiedzanie Polski i nie tylko. 5. Poznawanie nowych przyjaciół. 6. Udana zabawa!!! .

Zamysły, jakie znalazły się na wielkiej karcie, to nie tylko pomysły odnalezione na stronicach książek, ale przede wszystkim postanowienia miłych gości. I tak: Filip niezłomny podróżnik postanowił zwiedzać polskie zakątki (w tajemnicy powiem wam, iż będzie to przepiękna świętokrzyska ziemia), Kuba postanowił zostać mistrzem grilla, Isia „Miss Grzybobrania” a kolejny Kuba - super śpiochem. Nieco nieśmiały Hubert zdradził nam swój sekret - w czasie wakacji chce nauczyć się pływać. Mikołaj pozna polskie morze, a Madzia zostanie kapitanem piłkarskiej drużyny dziewcząt. Za wszystkie plany i postanowienia trzymamy kciuki.

Jak wiecie dzieci lubią niespodzianki. I tym razem takowa czekała na naszych milusińskich. Okazali się nie tylko wspaniałymi poszukiwaczami, słuchaczami, ale i artystami. Tym razem cała grupa udała się na łąkę, by tam obserwować wiosenne kwiaty i barwne motyle. Tyle wrażeń, tyle cudownych zapachów. Szkoda, że czas wracać do biblioteki. Teraz pora na wielkie malowanie - przelewanie na kartki wszelkich doznań. Z minuty na minutę łąka pokrywała się barwnymi kwiatami i cudnej urody motylami.

I znowu czas spłatał nam figla. Tak szybko upłynął. Dzieci opuściły bibliotekę, ale obiecały powrócić tuż po wakacjach, aby opowiedzieć, jak je spędziły. Życzymy udanej zabawy! Do zobaczenia!.