Przedwakacyjna podróż

2015-06-15

W dalekim Kraju Wschodzącego Słońca dzień wstaje i kończy się wcześniej niż u nas, dlatego z klasą II c SP 27 nie mieliśmy zbyt wiele czasu, by poznać ten fascynujący zakątek Ziemi. Wszak dla turystów czas płynie szybko! Ledwie wylądowaliśmy kilka tysięcy kilometrów od domu, a Japonia już urzekła nas zapachem kwitnącej wiśni oraz krajobrazem gór i oceanu po horyzont. W ulicznym gwarze pozdrowień konnichiwa i sayonara natknęliśmy się na teatr, który obywał się bez słów: obrazkowy teatr kamishibai. Opowieść o dobrym rybaku i jego ciekawskiej żonie wcale nie okazała się tak egzotyczna, jak mogłoby się wydawać, a dzieciom przywiodła na myśl dobrze znaną baśń o rybaku i złotej rybce. Nauczeni doceniać drobne rzeczy i cieszyć się tym, co mamy, opuściliśmy Kraj Kwitnącej Wiśni. Jak dobrze, że polskie dzieci nie muszą zapamiętać dwóch tysięcy znaków, żeby móc czytać i pisać! W drodze powrotnej najaktywniejsi w tym roku szkolnym czytelnicy naszej filii otrzymali drobne upominki i kolorowe dyplomy.

.