A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Witajcie w bibliotece

2015-05-08

W piątkowe przedpołudnie, 8 maja do naszej biblioteki zawitała wesoła gromadka. Była nią grupa Pszczółek z Niepublicznego Przedszkola im. Św. S. Faustyny „Serduszko” w Kielcach. Zwabione słonecznymi promieniami, dzieci postanowiły wyruszyć na poszukiwania, celem była biblioteka. Dla dzieciaków była to pierwsza wizyta w bibliotece z prawdziwego zdarzenia.

Z wypiekami na buźkach rozgościły się w dziale dziecięcym. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały informacji o zasadach działania biblioteki. Okazały się super słuchaczami - wszystko je interesowało, zadawały więc mnóstwo pytań. Gdy tylko zaspokoiły swoją ciekawość rozpoczęły się wielkie poszukiwania książeczek. Jakich? Oczywiście tych o królewnach, dinozaurach, kosmosie i zwierzętach. Na zaczarowanych półkach znalazło się kilka odpowiednich. Czas na wielkie oglądanie i pierwsze próby samodzielnego czytania. Zgodnie z tradycją nie obyło się bez budowania wielkiej książkowej „Wieży do nieba”. Kilka prób, niewielkie poprawki i budowla gotowa.

Kacperek - nasz skrzat, widząc radość, jaką sprawia dzieciom wizyta w bibliotece postanowił zaprosić milusińskich do Kubusiowego Kącika Zabaw. A tam… pełno kolorowych zabawek - więc zabawa przednia. Niestety czas szybko płynie i Pszczółki musiały opuścić nasze gościnne progi. Aby nieco pocieszyć zasmucone dzieci przygotowaliśmy niespodziankę - pamiątkę z pierwszej wizyty w bibliotece. Oczywiście miała ona kształt kochanego przez każde dziecko misia. Do zobaczenia wkrótce.

P.S. Pszczółki okazały się bardzo pracowite - one również przygotowały dla nas niespodziankę - obraz przedstawiający wymarzoną bibliotekę (zawisł on w centralnym miejscu naszej galerii) i przepiękną kartkę z podziękowaniami. To My dziękujemy i raz jeszcze serdecznie zapraszamy w nasze skromne progi.