Spotkanie z książką

2015-05-07

07.05.15 z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek przedszkolaki z PS nr 4 zostały zaproszone na spotkanie z książką. Na wstępie wysłuchały historii pewnej książeczki, a następnie na podstawie usłyszanej historii zaczęły snuć własne spostrzeżenia, trafnie dostrzegając różnice między księgarnią a biblioteką. Znakomicie poradziły sobie z zadaniem tworzenia Regulaminu Poszanowania Książek i z zagadkami literackimi. W dalszej części spotkania nadszedł czas na zabawy ruchowe, inspirowane baśniami. Dzieci bardzo chętnie wcielały się w role znanych bohaterów, a także uczestniczyły w sprawnościowej konkurencji: zdobywca „korony czytelnika”. Po wykonaniu kolorowych zakładek, obejrzały przedstawienie kukiełkowe o Czerwonym Kapturku w humorystycznej wersji, co ogromnie przypadło im do gustu. .