Noc Bibliotek

2015-05-30

Sobota, 30 maja 2015 r., godzina 18.00. W bibliotece na Uroczysku pojawiają się pierwsi goście. Na rozpoczęcie magicznego wieczoru, gospodarze i kandydaci do szkoły czarowania wcielają się w role bohaterów książki Przepraszam, czy jesteś czarownicą?. Indiański czarownik Tańczący Bóbr zaprasza śmiałków do Komnaty Gier i objaśnia tajniki rozgrywek. Na miłośników książek czeka Tysiąc Pokus Czytelniczych i Kramik Wymiany. Tymczasem, w Komnacie Tajemnic odbywa elektryzujący pokaz magii, podczas którego czarownice dwoją się i troją, aby każdy uczestnik miał ciary-mary. Z każdą minutą przybywa chętnych do zabawy. W kociołku gotują się nagrody. Kot Herbert wyciąga je delikatnie łapką i wręcza rozradowanym dzieciom. Podczas zabawy w kalambury nie tylko dzieci, ale i dorośli muszą ruszyć głową. Po wysiłku umysłowym przyda się chwilka wytchnienia. Głodni i spragnieni mogą wypowiedzieć magiczne „Stoliczku, nakryj się!”, a stół błyskawicznie napełnia się rozlicznymi darami. Ci, którzy mają pilne potrzeby mogą pójść „tam, gdzie czarownicy piechotą chadzają” - Teraz każdy spokojnie może bawić się dalej. Idą w ruch kredki, nożyczki i kolorowe papiery. Powstają bajeczne zakładki do książek. Będą jak znalazł, gdy wypożyczymy książki z biblioteki. Jeszcze sesja zdjęciowa w Smoczej Wieży, tańce do choreografii przygotowanej przez indiańskiego szamana i upominki (tajemnicze kule z magicznymi słowami, słodkie kuleczki na poprawienie nastroju i wiele innych). Nikt się nie nudzi, czas mija szybko i nie wiadomo kiedy wybija 21.00. Trzeba się pożegnać, najmłodsi muszą iść spać. Wcale nie mają na to ochoty, bowiem w bibliotece na Uroczysku jest naprawdę uroczo, a czarujący zespół i cudowni goście potrafią się świetnie bawić. Dzięki temu atmosfera wieczoru jest fantastyczna. Nie zmienią tego nawet wędrujące po ścianach pająki i wiszące pod sufitem nietoperze. Po przeżyciu tylu wrażeń jesteśmy przekonani, że całą naszą pięćdziesiątkę ukołysze do snu Kolorowy wiatr, a w niedzielę będziemy mieli o czym opowiadać znajomym. Wszystkim trudno się rozstać, ale przecież w poniedziałek o 10.00 ponownie otworzymy drzwi biblioteki i, jak zawsze, będziemy czarować….

.