Detektyw w bibliotece

2015-05-30

Tej nocy fani czytelnictwa przywędrowali do biblioteki po moc wrażeń. I nie rozczarowali się! Punktualnie o 18:00 rozpoczęliśmy zabawę w detektywów. Najpierw musieliśmy sprawdzić, czy ktoś z ekipy ma warunki, aby zostać dobrym detektywem. Dlatego wszyscy kandydaci musieli przejść przez masę testów, podołać licznym łamigłówkom, rozwiązać niejedną zagadkę, wykazać się sprytem, mądrością i umiejętnością logicznego myślenia. Był skomplikowany tor przeszkód między bibliotecznymi regałami. Było rzucanie kością do gry i nietypowe jedzenie gorzkiej czekolady. Szukaliśmy także pudełek z tajemniczą zawartością, odgadywaliśmy z zasłoniętymi oczami, co też kryje się w kubeczkach, a znaleźć tam można było rozmaite rzeczy: muszelkę, makaron, czy rodzynki. Było głośne czytanie przygód Detektywa Pozytywki i niezliczona ilość detektywistycznych wrażeń! Najbardziej wytrwali poszukiwacze przygód i dobrej zabawy zostali z nami do samego końca. W podziękowaniu za wspaniale spędzony czas wręczyliśmy uczestnikom zabawy pamiątkowe dyplomy.