2015-05-27

27 maja odwiedziły nas przedszkolaki z PS nr 40. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z biblioteką i jej księgozbiorem. Rozmawialiśmy o zasadach zachowania się w bibliotece i o tym dlaczego warto czytać książki. Przedszkolakom bardzo spodobało się opowiadanie pt. Franklin i książka z biblioteki, każdy chciał zrobić sobie zdjęcie ze słynnym żółwikiem. Dzieci doskonale radziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami i wykazały się dużą wiedzą na temat bohaterów książkowych. Za aktywność i znajomość bajek zostały nagrodzone i „pasowane” na honorowych czytelników naszej biblioteki. Na zakończenie spotkania, z czarodziejskiego pudełka, złowiły sobie zakładki do książek oraz dostały słodki upominek. Nowi czytelnicy obiecali szybko do nas wrócić.