A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Wiosna

2015-04-30

Obudziła się Wiosna tu i tam Rozrzuciła kwiatki wszędzie nam. Łąki kaczeńcami ozdobiła, a nad polami się zastanowiła… Skowronka w polu ujrzała Piosenkę z nim zanuciła….

Tak, tak, z takim powitaniem zawitała do nas w czwartkowy poranek 30 kwietnia grupa uczniów klas IV i V „B” ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kielcach. Wesoła gromadka postanowiła w bibliotece poszukać informacji o wiośnie i jej oznakach. Nie ma lepszego miejsca na takie poszukiwania. To tu pełno książeczek, a i biblioteczny skrzat Kacperek służy pomocą. Kilka chwil i już wiemy jakie są oznaki najbardziej barwnej pory roku. Tulipany, żonkile, zielone listki i srebrne kotki to tylko niektóre - ale te najbardziej cieszą milusińskich. Podczas poszukiwań dzieci znalazły tajemniczą kopertę z jeszcze bardziej tajemniczym napisem „Tylko dla odważnych”. Zaciekawione otworzyły kopertę i odkryły w niej arkusz z zagadkami. Takiego wyzwania było potrzeba naszym gościom. Wiedzę mamy - więc do dzieła. Oto jedna z nich:.

Gdy niebo wdzieje szary kubraczek, a potem rzewnie się rozpłacze, gdzie spadnie łez tych liczba duża, tam z wody się zrobi wielka… (kałuża).

Zadanie, przed jakim stanęli nasi milusińscy okazało się bajecznie proste. Raz dwa i wszystkie zagadki zostały rozwiązane. Teraz pora na głosowanie, który z wiosennych kwiatów zostanie tym najpiękniejszym. Żonkil, przebiśnieg, tulipan - którego wybrać? Pora na głosowanie. Jednogłośnie wygrał czerwony tulipan. Jeszce zbyt chłodne są noce, by na zielonych połaciach zakwitły prawdziwe tulipany. Dlatego też nasi mali goście postanowili wyczarować własne. Kolorowe kredki, wielka fantazja i już jeden po drugim zakwitają cudowne kwiaty. Każdy barwny, niepowtarzalny - jednym słowem wiosenny. Pośród nich dzieci umieściły tabliczkę z następującym napisem:.

Naplotkowała sosna że już się zbliża wiosna (…) Przyjedzie pewnie furą… Raczej na hulajnodze… Przyjedzie na rowerze… Przyleci samolotem… A wiosna przyszła pieszo a kwiatki przed nią spieszą!.

Tulipany rozkwitły, pora na wielkie sadzenie. Nasi milusińscy postanowili posadzić je koło szkoły. Z bukietem w rączkach wyruszyły w drogę powrotną. Smutno jest się rozstawać - do zobaczenia wkrótce.