Pierwszaki w bibliotece

2015-04-29

Tym razem do biblioteki przybyła klasa Id z SP nr 31. Wspólnie ustaliliśmy na czym polega poprawne obchodzenie się z książkami. Następnie dzieci miały bardzo dokładnie przyjrzeć się kącikowi z książkami dziecięcymi, zapamiętać rozmieszczenie jego pomieszczeń i regałów oraz przeczytać tabliczki z napisami. Zebrane informacje były im potrzebne do wykonania kolejnego zadania. Chodziło o umieszczenie na planie dziecięcej części biblioteki karteczek z nazwami pomieszczeń i pokolorowanych przez niech elementów wyposażenia. Po pomyślnym zakończeniu zadania każde chętne dziecko wybrało książeczki, które po zapisie wypożyczyło do domu. Na koniec spotkania jeszcze raz przypomnieliśmy o zasadach wypożyczania książek z biblioteki. Nasi nowi czytelnicy obiecali szybko do nas wrócić.