2015-04-21

W słoneczny poranek, 21 kwietnia do naszej biblioteki zawitała grupa uczniów klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kielcach. Gdzie szukać odpowiedzi na trudne pytania - tylko w bibliotece. Dzieciaki potrzebowały informacji o Międzynarodowym Dniu Ziemi i ochronie przyrody. Poszukiwania czas zacząć. Jak zwykle pomocny okazał się nasz biblioteczny skrzat Kacperek - pomógł naszym milusińskim odnaleźć odpowiednie książki. Pora na czytanie i poszukiwanie odpowiedzi.

Dlaczego drzewa są skarbem, dlaczego lód sprzyja Ziemi, dlaczego w niebie jest dziura i co to są „trzy R”? To tylko niektóre z pytań zadanych przez naszych gości. Wszystkim, którzy pragną poznać odpowiedzi polecamy książkę Ciekawe dlaczego w niebie jest dziura i inne pytania na temat środowiska. Gdy ciekawość milusińskich została zaspokojona przyszedł czas na zabawę. A jaka zabawa jest najlepsza? Oczywiście malowanie. Tym razem postanowiliśmy stworzyć cykl obrazów pt. „Moja Ziemia”. Kolorowe kredki, głowy pełne pomysłów i oto dzieło gotowe. Każdy z obrazów jest inny, każdy kolorowy - istne cudo. Niestety czas wracać do szkoły. Szkoda, ale już za kilkanaście dni kolejne spotkanie - a więc do zobaczenia!.