Tydzień Kultury Języka - II

2015-03-09

Dobre wiadomości rozchodzą się lotem błyskawicy. Ledwo pożegnaliśmy naszych milusińskich, a tu nowi goście. Około południa zawitali do nas uczniowie klasy I A ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Grupa maluchów wyruszyła na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Spacer po parku nie przyniósł efektu. Zaniepokojone dzieci postanowiły więc poszukać pomocy w bibliotece. Niestety i tu nie było pani Wiosny, ale nadal gościła pani Wanda Chotomska. Z wielką swadą opowiedziała naszym milusińskim o swojej pracy i sztuce pisania wierszy. Niestety mistrzyni słowa umówiona była z kolejną grupą młodych miłośników dobrej lektury. Słowa podziękowania i zostaliśmy sami.

Teraz pora na wykorzystanie naszej wiedzy o bibliotece. Jak korzystać z księgozbioru, gdzie odnaleźć ulubioną książkę? - to nie lada wyzwania, zwłaszcza, gdy ma się tylko kilka lat. Ale jeszcze kilka wizyt w zaprzyjaźnionej bibliotece i będziemy mieli nową małą ligę „Super Czytelników”. Dla nich żadne zadanie nie będzie trudne do wykonania. Ostatnie próby i pierwsze sukcesy za nami. Gdzie ukrył się Pinokio, a gdzie Kram z literami? Teraz już wiemy, więc książeczek poszukamy! W bibliotece pośród książek i zabawek czas szybko ucieka i znowu nadeszła pora pożegnania. Mamy nadzieję, że wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca nasi milusińscy powrócą. Do zobaczenia!.