A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Tydzień Kultury Języka - I

2015-03-09

W poniedziałek, 9 marca w naszej bibliotece rozpoczęliśmy cykl spotkań w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka. Honorową patronką została Wanda Chotomska - mistrzyni słowa i autorka „super” wierszy dla dzieci. Pierwszymi gośćmi byli uczniowie klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Tuż przed godziną dziesiątą rozpoczęliśmy naszą „Podróż na piórze”. A zaczęło się tak:.

Kto lubi podróże, te małe i duże, niech prędko korzysta z okazji - przez wiersze i rymy na pewno trafimy w cudowną krainę Fantazji. .

I już przed nami tajemnicza gospoda, a w niej makaron. Powiecie cóż dziwnego - makaron, jak makaron. Ale ten był wyjątkowy. Otóż o ósmej w piątek włoski makaron wskoczył we wrzątek. Wskoczył do rondla, a po minucie już z tego rondla na stół chciał uciec. Krzyczał, że jest już ugotowany, że jak najprędzej chce być podany! Jak potoczyły się dalsze dzieje gościa z dalekich Włoch dowiecie się z lektury książki Podróże na piórze.

Wędrując krętymi ścieżkami krainy Fantazji zawitaliśmy do pewnej baby, która piekła placek, i do dziadka, który kupił kurze jajo. Nie obyło się bez niespodzianek. Z placka nic nie wyszło, a jajo przysporzyło nie lada kłopotów. Co wydarzyło się później? To już tajemnica pilnie strzeżona przez pana Bałagana, mistrza nieszczęśliwych przypadków. Nasza wyprawa zakończyła się w galerii „Bladego Kurczaka”. Tak, tak, tego samego, który uciekł dziadkowi. Nasi milusińscy postanowili zmienić jego wygląd. W ruch poszły kolorowe kredki. Z minutki na minutkę skorupki jajek nabierały iście wiosennych kolorów, a sam kurczak został mistrzem „Kurzego makijażu”.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Nadszedł czas rozstania, ale pamiętajcie - zawsze jesteście mile widziani w naszej bibliotece. Do zobaczenia.

P.S. Czeka na Was również pani Wanda Chotomska, z nowymi wierszami. Zapraszamy!.