A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Leśne Głupki

2015-03-05

Pamiętacie Leśnych Głupków, którzy bawili w naszej bibliotece w czasie zimowych ferii. Otóż w miniony czwartek, 5 marca tuż przed godziną dziesiątą do drzwi zapukał, nieco zdyszany, jeden z nich. Przybył, by pośród książeczek poszukać pomysłu na super prezent imieninowy. Czas nagli, co tu wybrać? Propozycji było bez liku!.

Co chcesz dostać? Może kołdrę i poduszkę? Może kwiatki? Lub serduszko albo muszkę? Może zegar lub buciki? Albo wielki skarb piratów z Trynidadu? Krokodyla, piegżę, dzierzbę lub kakadu?(…) Nie dziękuję, nic z tych rzeczy mi nie trzeba. Marzę tylko o maleńkiej gwiazdce z nieba… .

Potrzebna pomoc! Jeden telefon i oto do biblioteki wkracza grupa pomocników. To uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kielcach. Wesoła gromadka postanowiła pomóc Leśnemu Głupkowi. Jak wyczarować maleńką gwiazdkę z nieba? Czy to możliwe? Dla chcącego nic trudnego. Zaczarowany srebrny proszek, odrobina magii, niebiański blask i prezent gotowy. Zachęcone pierwszym sukcesem dzieci postanowiły przygotować własny prezent. Jak wiecie - nasi goście to super artyści, o wielu talentach. Jednym spośród nich jest malowanie portretów. Białe kartki, kolorowe kredki - to podstawa sukcesu. Wprawne rączki i niespodzianka gotowa. Ściany salonu Leśnego Głupka ozdobi seria portretów. Każdy inny, niepowtarzalny. Teraz jeszcze tylko laurka z życzeniami i pora wyruszyć w powrotną drogę. Szczęśliwy Leśny Głupek w towarzystwie naszych milusińskich opuścił nasze podwoje. Wszyscy obiecali rychły powrót. A więc do zobaczenia wkrótce!.

P.S. Jeżeli chcecie poznać pełną listę propozycji na prezenty zapraszamy do lektury książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. Leśne Głupki i coś. Wybór prezentu nie był wcale taki prosty - nie obyło się bez głosowania.