A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Od rzeczy do rzeczy

2015-03-24

W słoneczny poranek, 24 marca do naszej biblioteki zawitała grupa roześmianych dzieciaków. Byli nimi uczniowie klas VI A i VI B ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kielcach. Gdzie szukać pomocy, gdy pojawia się problem? Oczywiście w bibliotece - bo tam pełno mądrych książek. Czego użyć w przedświątecznych porządkach? Zapytajmy jednej z nich. Może tej, która nieśmiało zerka w naszą stronę? Od rzeczy do rzeczy Wandy Chotomskiej - tego nam potrzeba.

Nie do wiary - stała się rzecz niesłychana! Pomiędzy kartkami ukryły się - odkurzacz, szczotki, czajnik oraz szklanki. Po co, na co? My odpowiedź znamy - oto nasi przyjaciele, którzy pomogą w wielkim sprzątaniu. Czas zacząć i oto odkurzacz rozpoczyna swoją pracę. A było to tak:.

Odkurzacz ma trąbę jak słoń, ucho na grzbiecie i bardzo długi ogon zakończony wtyczką. Łazi po całym mieszkaniu i obwąchuje trąbą wszystkie kąty. I łyka kurz spod stolika i kurz z dywanika, i słychać jak mruczy: Jeden chętnie wącha łubin, drugi woli zapach róż, każdy co innego lubi, a ja lubię wąchać kurz. .

Jeszcze chwilka i już dywan odkurzony, teraz czas na wielkie tańcowanie. Tak, tak - do tańca zaprosiły nas szczotki. To prawdziwe mistrzynie twista. Gdy przyjaciół grupa w koło, to porządki fajna rzecz. Raz dwa i posprzątane. Teraz wszystkich zapraszamy na szklaneczkę pysznej herbaty. W naszej kuchni wielki ruch:.

W naszej kuchni mieszka czajnik. Zwykły czajnik z gwizdkiem. Kiedy podsuwam go pod kran - pije żarłocznie jak smok. Kiedy stawiam go na kuchence, sapie z zadowolenia. .

A gdzie ukryły się szklaneczki? Są potrzebne i to już! Nagle, jak za dotknięciem magicznej różdżki na stoliczku pojawiły się szklanki ze szklanym szlaczkiem. Minutka i już dzieciaki cieszą się smakiem pysznej owocowej herbatki. By podziękować za gościnę i okazaną pomoc nasi milusińscy postanowili wyczarować portrety największego pomocnika. Okazał się nim czajnik. W ruch poszły kolorowe kredki, wielka wyobraźnia i super zabawa się rozpoczęła. Jeszcze ostatnie pociągnięcia i seria portretów gotowa. W samą porę, czas bowiem wracać do szkoły. Szkoda, ale już za kilkanaście dni kolejne spotkanie - a więc do zobaczenia!.